C#'da iki adet where sorgusu nasıl yapılır?

Merhaba,

Amacım şu arkadaşlar ben Veritabani adlı ve Kolon1 adlı kolonumdan Stajyer yazan verileri datagridview1'e çekiyorum ama sorun şu ki güncelleme yapmak zorunda kaldım ve hem kolon1'in stajyer hemde kolon2'nin 31.12.2016 olanları çekmem gerekiyor nasıl yapabilirim. Yani where sorgusunu iki kere yapmtırmamı gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İkitane Where yerine sanki iki kriter vermelisin gibi geldi bana. Sorun biraz karışık olmuş

    Select * from Veritabani
    Where Kolon1='stajer' AND Kolon2='01.01.2000'

    iki bir Where ifadesinde iki veya daha fazla kriter ekleyebilirsin.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İki kriter eklemeyi denedim ama olmamıştı. Şimdi inceleyeceğim. Teşekkürler notify 7 yıl önce

    Peki ben bunu lable'a göre aktarabilirmiyim yani 01.01.2000 yerine kolon2 = label1.text gibi label'a nası lbağlayabilirim

    notify notify (538)