C#'da label'a veri çekme işlemi nasıl yapılır?

Merhaba,

Sorum şu: Test adın da bir veritabanım ve Ornek1 adın da kolonum var. Bu veritabanımdan label1'e veri çekmeye çalışıyorum nasıl yapabilirim?

litleprince litleprince (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Veritabanından veri çekme işlemlerinde temel olarak yapılan şey aynıdır. Sql sorgusu değişir. Diğer bölümler neredeyse aynıdır.
    Aşağıdaki örnekte form load olayında veritabanındaki bir kolondan veri alınıp label1 kontrolüne yazdırılıyor.

      private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
            {
                         VeriGetir();
            }
     public void VeriGetir()
            {
                string baglantiCumlesi = "server=.\\SQLEXPRESS; database=Test; integrated security=SSPI";
                SqlConnection baglanti = new SqlConnection(baglantiCumlesi);
                string sorgu = "Select Ornek1 from Tablo1";
                string deger;
                SqlCommand komut = new SqlCommand(sorgu, baglanti);
                baglanti.Open();
                deger =(string) komut.ExecuteScalar();
                baglanti.Close();
                label1.Text = deger;

            }

    alattin alattin (16984)