C# DataGridView'den farklı textboxlara nasıl değer atanır?

Ben bir kütüphane otomasyonu yapıyorum, emanet kayıt aşamasındayım, "Emanet Kitap 1, Emanet Kitap 2, Emanet Kitap 3" şeklinde 3 textbox var, ben DataGridView'den bir defa kitap seçtiğimde Emanet Kitap 1, bir kitap daha seçtiğimde Emanet Kitap 2, ve son bir kez seçtiğimde Emanet Kitap 3 dolsun istiyorum ama bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Kendim bir şeyler denedim ama en fazla aynı kitabı 3 textboxa doldurabildim, yani hangi kitabı seçersem seçeyim seçilen kitap 3 textboxa yazılıyor, ben sırayla seçim yapmak istiyorum, yukarıda sorduğum gibi nasıl yapabilirim?

legend1 legend1 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Basit bir örnek yazdım, belki fikir verir.

    Form üzerine 3 tane Textbox koydum. Bunların adları txtKitap1, txtKitap2, txtKitap3.

    Formda yine bir dataGridview var. Cell Click olayına da aşağıdaki kodu ekledim.

     private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
            {

                var kitap = dataGridView1.Rows[e.RowIndex].Cells[0].Value.ToString();
                if (String.IsNullOrEmpty(txtKitap1.Text))
                    txtKitap1.Text = kitap;
                else if (String.IsNullOrEmpty(txtKitap2.Text))
                    txtKitap2.Text = kitap;
                else if (String.IsNullOrEmpty(txtKitap3.Text))
                    txtKitap3.Text = kitap;
            }

    Basitçe hücre tıklandığında sırası ile boş olan kutulara tıklanan kitap adını yazdırdım.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Bazen yaptığım saçma hatalar sebebiyle yazılımdan soğuyorum ama kopamıyorum :D Buna benzer bir şey denemiştim ama basit bir kod yazmak yerine işi karmaşık hale getirdiğim için olmamıştı muhtemelen, yazdığınız kodu kendi koduma göre düzenledim ve oldu. Teşekkür ederim. legend1 2 yıl önce
    • @legend1 basit her zaman iyidir. Hata bu işin doğasında var, pes etmek yok :) alattin 2 yıl önce