C# dili öğrenmesi kolay bir dil mi?

Merhaba;

Çok yakın bir tarihte (1 hafta veya 1.5 haftada) C# yazılım diline başlayacağım. Bu C# nedir? Kolaymıdır?

                                                                      @alattin

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Her programlama dilinin kolay ve zor yanları var. C# da böyle bir dil.

    Bu konuda sana tavsiyem farklı dilleri deneyebilirsin. Programlama dilleri birbirine benzer.  Öğrenmesi kolay kavramı da kişiden kişiye göre değişir.  Biri için kolay olan C# sana zor gelebilir veya tam tersi de olabilir.

    .Net platformunda aynı zamanda VB.NET dili de mevcut. Hem C# hem de VB.NET'e bakabilirsin.  Hangisi daha anlaşılır ve kolay gelirse ona devam edersin. İlerleyen zamanlarda farklı diller öğrenmen çok daha kolay olur.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @alattin VB.NET Visual Studio Community 2017 Asp.Net paketi içerisinde değilmi? toprak34 6 yıl önce
    • Asp.net ayrı bir teknoloji .Senin önce programlama dili öğremen lazım. C#, Vb.Net gibi alattin 6 yıl önce
    • @toprak34 alattin 6 yıl önce