C Diskinde Veri Kaybı

hocam C disckindeki bu veri kaybını nasıl çözebilirim her yolu denedim sistem geri yüklemesindeki gölge yapanları kaldırdım sonuç  0 sistem geri yüklemeyide kapattım indirilenler bomboş ne yapıp ne ettiysem boş alanda 101 gb lik boş veriyi görmüyor 94.4 olarak görüyor burda 7.006 lık veri kaybım var C diskindeki program dosyalarının içinde olur olmaz program klasörü de yok denetim masasındaki program ve özelliklerdede bunlar birde hocam 7.006 lık veri kaybım var demiştim ya yazının altındaki resimde görüldüğü gibi ''Bu sürücünün tüm geri yükleme noktolarını silin'' yazısının karşısındaki sil butonuna basıp silsem bir sorun olurmu bilgisayarda bu 7 gb lik boş alan gerimi gelir

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    101 gb lık alanın 94.4 gb olarak görünmesi doğal bir şey. Bu birimlerle alakalı bir durum. Boş alanında sorun yok. Sistem geri yükleme dosyalarını da silebilirsin istersen.Gösterdiğin şekide yapabilirsin. Fakat bu boş alandan 7 gb alanı serbest bırakmaz. Adında da anlaşılacağı gibi bu sistemde ki alan içerisindedir. Yani silersen kullanılan alandan 7 gb lık bir alan silinir. 51.6 gb lık alanın 44 , 45 gb lık alana dönüşür. Tahminen 2-3 geri yükleme noktası oluşturmuşsun. Silebilirsin. Ama genede 1 tane yedekte bulundurman iyi olur. Benim diskimden bir görünüş paylaşıyorum. Senin ki gibi.

    yusufbozar yusufbozar (348)