c diskini biçimlendirirken böyle hata alıyorum ne yapmalıyım

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarlarda Windows oturumunda sabit disk C: bölümleri bicimlendirilemez. Zira o bölümde işletim sistemi (windows) yüklüdür.

    Hata mesajı bu sebepledir ve sana bu durumu bildirmektedir.

    Eğer PC'de mevcut işletim sistemini (windows'u) kaldırarak yeniden işletim sistemi yüklemek istiyorsan bunu PC'yi bir işletim sistemi yükleme medyasıyla (DVD, flash bellek, USB harici disk gibi) başlatarak formatlama şeklinde yapmalısın.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      @temmuzunda bahsettiği gibi işletim sistemi yüklü sürücü biçimlendiremessiniz sanırım bu işlemi format atmayı düşündüğün için yapmak istiyordun bu işlemi şöyle yapabilirsiin bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve logo gözükmeden aralıklarla bıos tuşuna basın ve ekran açıldıktan sonra medyanızın olduğu bölüme gelin entra basın medyanız açıldıktan sonra ileri tıklatın şimdi kur tıklatın serial isterse girin özel yükletmeyi seçin ve hardiskin olduğu bölüm desiniz

      burdan C sürücüyü biçimlendirebilirsiniz

      candan candan (4301)