c# Form Application 'da windows media player sorunu

Merhabalar.

C# Form  üzerine media playeri ekledim. Fakat İnternet üzerinden gelen bir tv yayın linkini

 axWindowsMediaPlayer1.URL = "http://live-stream.mncdn.net:1935/trthd/trthd3/hasbahca.m3u8";

şeklinde yazdığımda medya açılıyor yazıyor fakat video çalışmıyor.

Yukarıdaki Linki Windows 7 uzerinde yer alan media playerde url kısmına yazdıgımda yayın 30 sn surelı calısıyor tekrar ara bellege atıyor ve kesilmeler meydana geliyor. C# da ise hiç açılmıyor Windows Media Player Eklentisinde. Bu sorunu C# Form Uygulamasında Windows Media Player Eklentisi Kullanarak Nasıl Çözebilirim?

Link :

http://live-stream.mncdn.net:1935/trthd/trthd3/hasbahca.m3u8

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

  • kodu görebilir miyim? murat 10 yıl önce
  • aslında kodda gösterilcek birşey yok yukarıya ekledim. yapmak istedigim axWindowsMediaPlayer1.url ="c:\desktop\deneme.avi"; yazdıgımda acılıyor. internet uzerınden gelen yayını acmak ıstıyorum. sorun cıkartıyor elessar 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

 axWindowsMediaPlayer1.URL özelliğina atadığınız değer örneğin uzmanim.net/video.avi değerinin siz de Güvenilir sitelerde ekli olarak deneyebilirsiniz.

Internet Explorer'i açın. Araçlar > Internet seçeneklerine girin.

Güvenilen siteleri tıklayın.

Erişmek istediğiniz siteyi,  örneğin uzmanim.net, güvenilir sitelere ekleyin.

murat murat (12492)
10 yıl önce cevaplandı

  • Öncelikle Cevabınız ve ilginiz için teşekkur ederim. Ben Windows Form da media player eklentisinde benim sorunum elessar 10 yıl önce
  • Farkındayım, dediğimi denediniz mi? murat 10 yıl önce
  • evet malesef olmadı elessar 10 yıl önce
  • Soruyu Guncelledım elessar 10 yıl önce