c# Form Application Parametre Gönderimi

c# Form Application dan Başka Bir Form Application ' a nasıl değer gönderebiliriz? Demek istediğim bir değişken içinde kullandığım değer başka bir programda nasıl kullanabilirim?

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

  • İki windows formunu arasında veri transferi mi Applicationdan kastınız? murat 10 yıl önce
  • Farklı programlarda ki iki form arasından bahsetmek istedim. elessar 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bunun yerine server client mantığı kullanarak sorunu çözdüm. Linteki video işimi gördü. http://www.youtube.com/watch?v=xgLRe7QV6QI

Teşekkür ederim...

elessar elessar (65)
10 yıl önce cevaplandı

  • soruyu olabildiğince detaylı sormak bu sebepten önemli. Sizin istediğiniz ve benim anladığım tamamen farklı konularmış. alattin 10 yıl önce
  • Sorunu çözebilmiş olmanıza sevindim. Kendi cevabınızı Cevap olarak kabul et olarak işaretleyebilirsiniz. Daha doğru olur. alattin 10 yıl önce

Birbirinden farklı iki uygulamadan bahsediyorsak, yani Uygulama A ve Uygulama B gibi bu iki uygulama arasında değişken paylaşımının kolay bir yolu yok. Her iki uygulamada farklı adres alanlarına sahiptir. Eğer maksasınız bir değer paylaşımı ise bunu veriyi kayıt defterine yazdırarak yapabilirsiniz. Her iki uygulamada kayıt defterine erişir ve istenilen değerleri burada muhafaza edebilirler.

Kayıt defteri haricinde ortak kullanılan bir veri dosyasıda benzer bir amaç için kullanılabilir. Örnegin bir XML dosyası.

Kod ve biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz daha kolay çözüm bulabilirsiniz. Zira soruda çok muallak noktalar var.

alattin alattin (16984)