C# İki tam sayısı böldüğümde ondalık sayı nasıl elde ederim?

Mesela ben 20 / 100 dediğimde sonucun 0,2 çıkmasını istiyorum. C# ile 20 / 100 yaptığımda sonuç 0 çıkıyor. Benim bölme yapacağım değerler hep tam sayı (int) ama sonuç bool ya da float olacak. Ondalık bölme işlemini C# ile nasıl yaparım?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şu şekilde iki int sayıyı birbirine bölerek double elde edebilirsin:

    int s1=2;
    int s2=10;
    Console.WriteLine( (double)s1/s2);

    veya diğer bir çözüm Decimal.Divide() metodundan yararlanabilirsin

    Decimal.Divide(s1,s2)

    Bu şekilde bölme yaparkan ondalık sonuç elde edersin.

    alattin alattin (16999)