C# ile asenkron mail gönderme nasıl yapılır?

C# ile bir form uygulaması geliştiriyorum. Asenkron mail göndermek istiyorum. C# ile asenkron mail gönderme nasıl yapılır?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda örnek bir C# ile senkron mail gönderme kodu bulabilirsin.

    Yeni başlayan arkadaşlar sorun yaşaması için Buton 1 klik kodunu da ekledim.  Yani asenkron metonu nasıl çağırmanız gerektiğini de burada belirttim.

    private async void button1_Click(object sender, EventArgs e)
            {
                await MailGonder();
            }
            public async Task MailGonder()
            {
                string Host = "mail.sunucum.com";
                string smtpUserName = "mail@sucunum.com";
                string smtpPassword = "Sifrem";
                string kime = "info@sunucum.com";
                int smtpPort = 587;
                MailMessage mail = new MailMessage();
                mail.To.Add(new MailAddress(kime));
                mail.From = new MailAddress(smtpUserName);
                mail.Subject = "Bilgi maili";

                mail.IsBodyHtml = true;
                mail.BodyEncoding = System.Text.Encoding.UTF8;
                mail.Body = "uzmanim.net";

                using (SmtpClient smtp = new SmtpClient(Host, smtpPort))
                {
                    smtp.Credentials = new System.Net.NetworkCredential(smtpUserName, smtpPassword);
                    smtp.EnableSsl = true;
                    await smtp.SendMailAsync(mail);
                }

    sunucu, SMTP Username, Password gibi bilgiler size özeldir. Buraları siz kendinize göre düzenlemelisiniz.

    alattin alattin (16999)