c# ile mail gönderme

c# form uygulamasında mail gönderiyorum mail gönderilene kadar pc 10 15 saniyelik kasma yapıyor işlem bellegi 26 mb çıkıyor bu normal bişey mi ?

ftp kullanımı kasma yapar mı ?

krsn krsn (233)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet normal. Çünkü mail gönderirken SMTP sunucuya bağlanıyor ve bu bağlantı sırasında metodun sunucudan gelen cevabı bekliyor. Bu sırada form "işlemde" durumunda kalıyor. Smtp sunucudan cevap gelip mail gönderilene kadar formun yanıt vermiyor.

    Kod ile FTP'ye de bağlanacaksan benzer bir durum yaşayabilirsin. Eğer formun işlevselliğini yitirmemesini istiyorsan asenkron metodlardan yararlanmalısın.

    Örnek bir C# ile asenkron mail gönderme koduna buradan ulaşabilirsin: C# ile asenkron mail gönderme nasıl yapılır?

    alattin alattin (16984)
    3 yıl önce cevaplandı

    • saolun teşekkürler cevabınız için krsn 3 yıl önce
    • kasma olayından kurtuldum ama daha büyük bir sorun oluştu ilk mail içerik ilk girfigim mail içerik tekrar tekra yolluyor krsn 3 yıl önce
    • @alaattin krsn 3 yıl önce
    • Kodunu paylaşırsan yardımcı olabilirim @krsn alattin 3 yıl önce