C# ile Programın Hata Verdiğini Nasıl Tespit Edebilirim?

Program

Merhaba arkadaşlar uygulama yukarıdaki gibi çöktüğünde C# ile çöktüğünü nasıl tespit edebilirim?

halilselcuk halilselcuk (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Projenizdeki Program.cs dosyasını bulun. Program.cs içindeki Main metodunu şu şekilde  try-catch bloguna alın

    static void Main()
            {
                try
                {
                    Application.EnableVisualStyles();
                    Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);
                    Application.Run(new Form1());
                }
                catch (Exception ex)
                {

                    MessageBox.Show(ex.Message.ToString());
                }

    Bu şekilde oluşan hatayı ekrana getirebilirsiniz.

    Aynı zamanda Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Olay görüntüleyici > Windows günlükleri > Uygulama

    altından hataya sebep olan durum ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Hocam uygulamayı ben yazmadım, kaynak kodlarına erişmem mümkün değil. Benim istediğim yazdığım uygulama ile başka bir programın görseldeki gibi çöküp çökmediğini anlamak. halilselcuk 8 yıl önce
    • En basitinden Event Viewer yani olay görüntüleyici kayıtlarını kontrol eden bir uygulama yazabilirsiniz. Belirli aralıklar ile server.exe uygulamasına ait bir çökme raporu var mı kontrol edebilirsiniz. alattin 8 yıl önce