C# Kullanıcı girişine geri dönme

Merhaba arkadaşlar ;

C#'da hazırlamış olduğum bir uygulama var.Kullanıcı girişi ile giriş yapıyoruz.Giriş yaptıktan sonra kullanıcı değiştirmek istediğimde çıkış butonuna basınca programı tamamen kapatıp kullanıcı ekranına geri dönmesini istiyorum.Konu hakkında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

dyildiz dyildiz (183)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ben bu şekilde çözdüm belki başka arkadaşlara bir faydası olur.

    DialogResult oturum = new DialogResult();
                oturum = MessageBox.Show(" Oturumu kapatmak ister misiniz?", "Uyarı", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question);
                if (oturum == DialogResult.Yes)
                {
                    Application.Restart();
                }

    dyildiz dyildiz (183)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Paylaşımın için teşekkürler alattin 4 yıl önce

    Windows form uygulamalasından bahsediyorsun sanırım. Böyle bir işlem için uygulamanı tekrar kapatmana gerek yok. Mesela login adında bir formun olsun. Bir de taşıyıcın üzerinde çıkış yap diye bir buton. Çıkış yap tıklandığında login sırasında tanımladığın özellikleri kaldır,  sonra login penceresini ekrana getir. Diğer pencereleri gizle. Uygulamayı kapatıp açmak mantıklı değil.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim yorumunuz için.Sorunumu çözdüm aşağıda çözüm şeklimi paylaştım belki bir başkasına yararımız olur. dyildiz 4 yıl önce