c# label scrollbar

C# ta label'e yukarı aşağı scrollbar nasıl ekleyebilirim?

alparslan55 alparslan55 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Label'a scrollbar neden eklemek istiyorsunuz ki? Eğer çok fazla veri çekmek istiyorsanız daha alternatif çözümler var.(Combobox,CheckedListBox...) Ama yinede label'a scrollbar eklemek istiyorum diyorsanız label'ın genişliğini ve yüksekliğini(boyutunu) ayarlayarak bunu elde edebilirsiniz. Yani labelın boyutundan fazla bir veri eklediğiniz zaman otomatik olarak scrollbar zaten ekliyor.

    notify notify (538)
    7 yıl önce cevaplandı

      Normalde richtextbox kullanıyorum ama richtextbox transparent olmuyor.Label kullanayım dedim ama büyüklüğünden fazla veri geldiğinde otomatik scrollbar eklenmiyor

      alparslan55 alparslan55 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Label properties'de AutoSize Özelliğinin True olduğuna emin misiniz? notify 7 yıl önce
      • Autosize false , label ayarladığım boyuttayken boyutu aşan veri geldiğinde yani label dolduğunda yeni eklenen veriler gözükmüyor scrollbarı bunun için eklemek istiyorum bir yolu varmı acaba alparslan55 7 yıl önce