C# Microsoft .NET framework Year month and day parameters describe an un-representable datetime hatası

Microsoft .NET framework  year month and day parameters describe an un-representable datetime

Projemi klasöründen çalıştırdığım zaman böyle bir hata ile karşılaşıyorum. C#'da çalışırken hata vermiyor ancak debug klasörünün altındaki .exe halini çalıştırdığımda böyle bir hata ile karşılaştım.

C# Microsoft .NET framework framework  year month and day parameters describe an un-representable datetime hatasının çözümü nedir?

notify notify (538)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen form yüklenirken yaptığın bir işlemde, tarih işleminde tarih uygun formatta gelmiyor.

    Örneğin SQL'den veri çekiliyor ve bu veri türü tarih olan değişkene aktarılıyorsa, C# tarih formatı ile SQL'den gelen tür uyuşmuyor demektir.

    C# 02.03.2016 gibi bir tarih bekliyorken türü Datetime olan değişkene 2016-03-02 gibi bir değer atıyorsun demektir.

    düzenleme:

     DateTime dt2 = new DateTime(2016, 03, 12);

                if (DateTime.Now.ToShortDateString() == dt2.ToShortDateString())
                    MessageBox.Show("Tarihler Aynı");
                else
                    MessageBox.Show("Tarihler Farklı");

    Kodunu sadeleştirdim. Çok karıştırmışsın.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Peki buradaki hatam nedir, { DateTime dt = DateTime.Now; string dateString = dt.ToString("dd/MM/yyyy"); DateTime dt2 = new DateTime(2016, 03, 12); string strDate = dt2.ToString("dd/MM/yyyy"); int durum = DateTime.Compare(dt, dt2); if (durum == 0) MessageBox.Show("Tarihler Aynı"); else MessageBox.Show("Tarihler Farklı"); } notify 8 yıl önce
    • { DateTime dt = DateTime.Now; string dateString = dt.ToString("dd/MM/yyyy"); DateTime dt2 = new DateTime(2016, 03, 12); string strDate = dt2.ToString("dd/MM/yyyy"); int durum = DateTime.Compare(dt, dt2); if (durum == 0) MessageBox.Show("Tarihler Aynı"); else MessageBox.Show("Tarihler Farklı"); } notify 8 yıl önce
    • kodunda hatalı bir şey yok. yukarıdaki örnekteki gibi daha kolay yaparsın. hakan 8 yıl önce
    • Çok teşekkürler hakan bey, ama şöylede bir sorunum var ben bu tarhiler aynı komutu yerine picturebox1'ın görünmezliğini ture yapmam lazım ancak bu kod form2de, form 1 deki picturebox'ı nasıl kullanabilirim formlar arası aynı kodu nasıl kuullanabilirim? notify 8 yıl önce