C# .net de Form Application üzerinde array ve textbox

Merhaba.

C# .net form application üzerinde 1 tane textbox ım var  ve 10 haneli de bir array oluşturan kodum var.

textbox a girilen sayıların array in içine kaydedilmesini istiyorum. Mesela 123456789 sayısını array in her elmanına tek tek kayıt edilicek. Her bir elemanda 1 rakam olucak. Array[5] in içinde 6 gibi yada array[7] nin içinde 8 gibi.

Not:  Sadece textbox kullanacağım yani textbox ın keydown olayın da yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ? Her bir rakamı 1 defa kayıt ettirmek istiyorum.

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Farklı şekillerde yapılabilir fakat aklıma gelen yöntem şu şekilde

     int[] sayilar = new int[9];
            private void txtArray_KeyUp(object sender, KeyEventArgs e)
            {
                string txtSayilar =txtArray.Text;
                if (txtSayilar.Length < 10)
                {
                    for (int i = 0; i < txtSayilar.Length; i++)
                    {
                        Int32.TryParse(txtSayilar.ToArray()[i].ToString(),out sayilar[i]);
                        MessageBox.Show(sayilar[i].ToString());
                    }

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Her bir rakamı 1 defa kayıt ettirmek istiyorum. Sizin bu verdiğiniz kod da ilk girilen sayıyı yazıyor fakat 2. bir sayı girildiğinde ilk girilenle birlikte array e kayıt ediyor. Ama yine de teşekkürler berk 10 yıl önce