"C# ile Tweet alma" kodunu çalıştıramıyorum

İzlediğim videodaki kodun aynısını yazdım ama bu hatayla karşılaşıyorum. Anlamı nedir?

Hata mesajı:

JsonSerializationException was unhandled

An unhandled exception of type 'Newtonsoft.Json.JsonSerializationException' occurred in Newtonsoft.Json.dll

Additional information: Cannot deserialize the current JSON array (e.g. [1,2,3]) into type 'TweetSharp.TwitterStatus' because the type requires a JSON object (e.g. {"name":"value"}) to deserialize correctly.

To fix this error either change the JSON to a JSON object (e.g. {"name":"value"}) or change the deserialized type to an array or a type that implements a collection interface (e.g. ICollection, IList) like List<T> that can be deserialized from a JSON array. JsonArrayAttribute can also be added to the type to force it to deserialize from a JSON array.

Path '', line 1, position 1.

Kod:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;
using TweetSharp;
namespace TwitterApi
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        TwitterService servis;
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
            servis = new TwitterService("Consumer Key", "Consumer Secret", "Access Token", "Access Token Secret");
        }

        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {

            listBox1.Items.Clear();
            var gelen = servis.ListTweetsOnHomeTimeline(new ListTweetsOnHomeTimelineOptions() { Count = 20 });
            foreach (var tweet in gelen)
            {
                listBox1.Items.Add(tweet.Text);
            }

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

  • illa bu kopyaladığım kodu çalıştırıcam diye bi şey yok tabi. bildiğniz başka bi tweet alma kodu varsa yazabilir misiniz lütfen? misty 6 yıl önce
  • @hakan hocam sizce kod neden çalışmıyor? misty 6 yıl önce
  • Ben koddan anlamam hakan 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Tweetsharp yerine Tweetinvi kütüphanesini kullansan daha doğru olur. Kontrol ettim, Tweetsharp 2013 yılından beri güncellenmiyor. Bu sana sıkıntılar yaşatabilir.

Tweetinvi kütüphanesini nuget üzerinden yükleyebilirsin. Detaylı bilgi buradan alabilirsin: https://github.com/linvi/tweetinvi/wiki/Introduction

Yapmak istediğin işlem için kod:

Auth.SetUserCredentials("CONSUMER_KEY", "CONSUMER_SECRET", "ACCESS_TOKEN", "ACCESS_TOKEN_SECRET");

            var tweets = Timeline.GetHomeTimeline(){  };
            foreach (var t in tweets)
            {
                listBox1.Items.Add(t.FullText);
            }

Visual Studio 2015 üzerinde test ettim, sorunsuz çalışıyor.

alattin alattin (16984)
6 yıl önce cevaplandı

İzlediğim videolarda Visual Studio 2013 kullanılıyor galiba.

Visual Studio 2013 Community İndirme Linki Nedir?

misty misty (556)