c# rastgele form açma

Merhaba visual studio da bir proje yapıcam fakat şu sorunun cevabını arıyorum;

Elimde 1 ana form ve 10 yan form var.

Ana formdaki butona tıklayınca 10 formdan 1 inin random gelmesi mümkün mü?

emre12 emre12 (6)
9 yıl önce sordu

  • Elbette mümkün arzu ederseniz kendi yöntemimi size sunabilirim. Biraz uzun bir yöntem ama işinizi görür. berk 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

http://www.dosya.tc/server36/LOPHMy/AnaFormdanRastgeleFormAcma.rar.html

Kendi yazdığım projeyi buradan indirebilirsiniz. Biraz uzun ve saçma oldu ama umarım işinizi görür.

Arzu ederseniz switch case mantığı ile de yapabilirsiniz.

berk berk (224)
9 yıl önce cevaplandı

  • Birkaç denememden sonra hata verdiğini gördüm.Galiba daha önce açılan formu açmaya çalışırken oluyor.Çözümü nedir* emre12 9 yıl önce
  • orada kullandığım frm1.Show(); kodunu frm1.ShowDialog(); olarak değiştirirseniz işe yarar ancak sizin işinize yarar mı bilemiycem berk 9 yıl önce
  • Maalesef anladığım kadarıyla sonsuz döngüye giriyor. Benim amacım tüm formlara buton koyarak rastgele geçiş ama 1 forma new Form dediğimde ramde yer tuttuğu için tekrar çağırılınca galiba sonsuz döngiye giriyor emre12 9 yıl önce
  • Tüm formları global olarak tanımlamayın if ifadelerinin içine alın. Yoksa hataya düşer. cemkara 9 yıl önce

Çok teşekkürler hiçbir sitede bulamamıştım :D

emre12 emre12 (6)