c# regex ile metin içerisinden ondalık sayıyı nasıl alırım?

string text = uzmanim.net1.300,00uzmanim.net975,00;

string text2 = uzmanim.net300,00uzmanim.net975,00;

 string pattern = @"\b\S\d{0,1}\.\d{1,3}\b,\d{1,3}\b";
         MatchCollection matches = Regex.Matches(text, pattern);
                   foreach (Match match in matches)
                                 {
                                      Console.WriteLine(match.Value);
                                  }

//çıktı : 1.300,00

yapmak istediğim text değişkeni içersindeki ondalık sayıların hepsini matches collection içersine atması.

//1.300,00 ilk indexte  bu ikincisinde 975,00 bu sayıların gelmesını ıstıyorum

aynı sorun text2 değişkeni içinde geçerli tabi,amacım metin içersindeki fiyatları List'e atıp içerisinden küçük olanı secmek.

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sanırım aşağıdaki kod decimal değerleri string içinden çıkartmak için işinize yarayacaktır

     string text = "uzmanim.net1.300,10uzmanim.net975,00uzmanim133";
                var decimalArray = Regex.Split(text, @"[^0-9\,\.]+").Where(c => c != "." && c.Trim() != "");
                foreach (var i in decimalArray)
                {
                    Console.WriteLine(i);
                }
                Console.ReadLine();

    alattin alattin (16999)
    10 yıl önce cevaplandı

      string metin içindeki xden sonra gelen 7 karakter,y den sonra gelen 7 karakter z den sonra gelen 3 karakter diziye aktarılması gerekiyor nasıl yaparız yardımcı olurmusunuz. x ve y den sonra gelen karakterler 600.500 gibi

      unutay unutay (2)