C# Sayı Yuvarlama Sorunu

Merhabalar,

C#'da 15.155455 olarak elde ettiğim sayıyı, 15.20 şeklinde göstermek istiyorum.

double deger = Math.Ceiling(bolum * 100);

bu şekilde sayıyı 15.16'ya yuvarlayabiliyorum. 15.20'ye nasıl yuvarlayabilirim? Yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi çalışmalar.

nazimmertbilgi nazimmertbilgi (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şu metod işine yarayacaktır:

            public static double YukariYuvarla(double sayi, int basamak)
            {
                double carpan = Math.Pow(10, Convert.ToDouble(basamak));
                return Math.Ceiling(sayi * carpan) / carpan;
            }

    aşağıdaki gibi çağırırsan sonuç 15.2 döner.

      var hede = 15.155455;
      YukariYuvarla(hede,1);

    alattin alattin (16999)