C# seviye belirleme

C# veya diğer dilleri ne kadar bildiğimizi veya ileri derecede bilmek için hangi başlıkları bilmemiz gerekiyor

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aslında böyle bir tablo yok, yani. Şu konuları biliyorsan Junior, bu konuları biliyorsan Senior seviyesi gibi bir tablo yok. Burada genelde seviyeyi belirleyen şey tecrübedir. C# gibi diller de her konuda hakim olman beklenmez.

    Temel programlama bilgisi ön şarttır. Dilin yapısını bilmek, dildeki özellikleri bilmek, içindeki kütüphaneler konusunda bilgi sahibi olmak.

    C# örneğin pek çok kütüphane içerir, Web, Grafik, Windows Forms, Veri gibi.  Örneğin hiç grafik üzerinde işlem yapmamış olabilirsin, ama temel bilgilere sahipsen Grafik ile ilgili kütüphaneleri inceleyip, üzerinde çalışıp uzmanlaşabilirsin. C#'i senior seviyesinde bilen hiç kimse tüm kütüphanelere hakim değildir, zaten böyle bir şey beklenmez.

    Ama ileri seviye C# için şu komulara derinlemesine girebilirsin:

    • Generics
    • Exception Handling
    • Delegates
    • Lambda Expressions
    • Events
    • Extensions Methods
    • LINQ
    • Nullable Types
    • Dynamics
    • Asynchronous Programming with Async / Await

    Bu başlıkları senin için Advanced C# bir kitaptan aldım.

    alattin alattin (16999)