C'sharp da sql veritabanımdan label'a veri çekme işlemini nasıl yapabilirim?

Selam, arkdaşlar formumun page load kısmına öyle bi kod yazmam gerekiyor ki direk form açıldığında tablomdaki veriyi lable'a aktarsın bunu nasıl yapabilirim?

litleprince litleprince (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda basit bir örnek var.  Veriyi database'den çeken metodu yazıp bunu Form_Load olayında çağırmalısın.

      private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
            {
                        VeriGetir();
            }

    Aşağıdaki metodda Tablo, Veritabanı adı gibi alanları kendine göre düzenlemelisin.

     public void VeriGetir()
            {
                 public void VeriGetir2()
            {
                string baglantiCumlesi = "server=.\\SQLEXPRESS; database=Test; integrated security=SSPI";
                SqlConnection baglanti = new SqlConnection(baglantiCumlesi);
                string sorgu = "Select Deger from Tablo";
                string deger;
                SqlCommand komut = new SqlCommand(sorgu, baglanti);
                baglanti.Open();
                deger =(string) komut.ExecuteScalar();
                baglanti.Close();
                label1.Text = deger;
            }

    Yine burada eğer tablonda örneğin  "Ali" veya "0405405" gibi tek bir değer varsa bu veriyi alir ve Label'a aktarırsın.

    Tablonda birden fazla kayıt  ve kolon varsa o zaman lable'da göstermek doğru bir yaklaşım olmaz. DataGridView gibi bir kontrol kullanmalısın.

    alattin alattin (16984)