C# SQL Server Sinema Otomasyonu boş koltuk sorunu

Bir sinema otomasyonu hazırladım. Koltuklar satıldığından bilgileri veri tabanına kaldediyor ama otomasyonda sayfa değiştirdiğimde veya uygulamayı kapatıp tekrar açtığımda satılan koltuklar tekrar satışa çıkıyor. Bunun kontrolünü SQL de nasıl yaparım? Teşekkürler.

brzz brzz (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Page load olayina kaydettigin verileri cekersin olur biter :)

    Düzenleme:

            private void Bilet_Load(object sender, EventArgs e)
            {
                goster();
            }

    notify notify (538)
    7 yıl önce cevaplandı

    • yeni başladım daha açıklayıcı olabilir misin? brzz 7 yıl önce
    • Gerekli kodları paylaşırsan detaylandırabilirim notify 7 yıl önce
    • http://www.megafileupload.com/1qhpr/Sinema.rar burada yükledim brzz 7 yıl önce
    • Projeni indirdim baktım sadece tek bir yer eksik onu dene olucaktır. bilet sayfanı aç formun boş bir yerine çift tıkla aynı butona tıklar gibi, çift tıkladğın gibi bilet_pageload olayı belirecektir buranın içine sadece goster(); yazıp kaydet, notify 7 yıl önce
    • Daha açıklayıcı şekilde şöyle seyleyeyim. Bilet.cs sayfana gel ve cevabımda düzenlediğim kodu sayfanın en altına yapıştır. notify 7 yıl önce
    • Teşekkür ederim. Ama burada listview e ekliyor. Ben bilet ekranına geldiğimde koltuk bir veritabanında false ise bilet ekranında da false kalsın istiyorum bunu nasıl yapabilirim? brzz 7 yıl önce
    • Şöyle bir mantık kullan o zaman. Veritabanından değişkene değer çek bunuda ona göre yorumla notify 7 yıl önce
    • teşekkür ederim deneyeceğim brzz 7 yıl önce
    • ben direk çözümü paylaşmıyorum öyle pek öğrenmezsin diye kendin çabala bişeyler yapmaya çalış takıldığın yerde yardımcı olurum notify 7 yıl önce