C# sql sorgu hatası

Merhaba,

sql = "UPDATE tblItmInv SET invAmt, lstUpdateBy, lstUpdateOn = " + txtStkAmt.Text + ", " + clsGlb.usrRid + ", " + DateTime.Today + "";
sql += " WHERE itmRef = " + dtItems.Rows[cmbItm.SelectedIndex]["itmRef"] + ""; bir de şöyle

sql = "INSERT INTO tblItmInv(itmRef, invLocRef, invAmt, lstUpdateBy, lstUpdateOn)";
                            sql += " VALUES (" + dtItems.Rows[cmbItm.SelectedIndex]["itmRef"]+ ", ";
                            sql += dtLocRid.Rows[cmbStckLoc.SelectedIndex]["rid"]+ ", ";
                            sql += txtStkAmt.Text + ", " + clsGlb.usrRid + "," + DateTime.Today + ")";

2 adet sorgu cümlem var döndürdükleri sonuçlar;

1-) UPDATE tblItmInv SET invAmt, lstUpdateBy, lstUpdateOn = 4786, 1, 25.03.2014 00:00:00 WHERE itmRef = 14279

2-) INSERT INTO tblItmInv(itmRef, invLocRef, invAmt, lstUpdateBy, lstUpdateOn) VALUES (14279, 2, 6745, 1,25.03.2014 00:00:00)

birinci sorgu Msg 102, Level 15, State 1, Line 1
Incorrect syntax near ','. hatası ikinci sorgu ise Msg 102, Level 15, State 1, Line 1
Incorrect syntax near '.2014'. diye sytntax hatası veriyor sebebi ne olabilir sorgumda neyi düzeltmem gerek veritabanında ki tarih veri tipi smalldatetime gelen tarihi herhangi bir şeye dönüştümem gerekiyor mu? ac,l yardımlarını bekliyorum.

natsudragneel natsudragneel (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    sql = "UPDATE tblItmInv SET invAmt = '" + txtStkAmt.Text + "', lstUpdateBy ='" + clsGlb.usrRid + "', lstUpdateOn =  '" + DateTime.Today + "' WHERE itmRef = '" + dtItems.Rows[cmbItm.SelectedIndex]["itmRef"] + "'";

    UPDATE Komutun yukarıda ki gibi olmalıdır..

    sql = "INSERT INTO tblItmInv(itmRef, invLocRef, invAmt, lstUpdateBy, lstUpdateOn) VALUES ('" + dtItems.Rows[cmbItm.SelectedIndex]["itmRef"]+ "',                            '" + dtLocRid.Rows[cmbStckLoc.SelectedIndex]["rid"]+ "', '"+ txtStkAmt.Text + "', '" + clsGlb.usrRid + "','" + DateTime.Today + "')";

    İNSERT Komutunda yukardaki gibi olmalıdır..

    Kolay gelsin..

    masker masker (93)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim, bazı başka sorunlarım da varmış datetime alma şekli falan ama çözdüm update'i insert gibi yazdığımı fark etmem geç oldu :) natsudragneel 10 yıl önce