C# SQL Veritabanındaki Aynı Kayıtları 1 Kez Göstermek

C# 'ta işyerindeki makinelerin tüm detaylı verilerini içeren bir database oluşturmaya çalışıyorum. Basit ve uzun yoldan gitmeye bıktım. (Her tabloya ayrı ayrı aynı verileri yazmaya.) Sormak istediğim şey: Birim tablosunda Makine, Özellik, Birim Sütunları mevcut. Makine ve Birim sütunlarında ayrı ayrı yinelenen veriler var. Comboboxlara bu iki sütundaki verileri Sıralı ve yinelenmeyecek şekilde çekmeye çalışıyorum. Sorguları nasıl yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

ikikeredusun ikikeredusun (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SELECT Makine,Birim FROM Birim_Tablo GROUP BY Makine,Birim ORDER BY Makine,Birim

    enoua enoua (108)