C# sql veritabanındaki smalldatetime tipli alandaki veri ile formdaki datetimepicker karşılaştırılması

Merhaba,

Projem dahilindeki bir formda olan datetimepicker ile veritabanında smalldatetime veri tipiyle kaydedilmiş alanı karşılaştırmak istiyorum. Ancak hata alıyorum. ToShortTimeString metodu ile alanın value sunu convert ettim ancak yine de hatayı almaya devam ediyorum. Datetimepicker'a veritabanındaki alana göre format da verdim ama sorun çözülmedi. Yardımcı olabilir misiniz? Hata notunu aşağıda belirtiyorum;

The conversion of a varchar data type to a smalldatetime data type resulted in an out-of-range value.

Bu arada varchar olarak tanımladığım herhangi bir alan yok. Datetimepicker1.value olarak ya da Datetimepicker1.value.toshortdatestring() olarak da denedim. Sorun aynı.

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    datetimepicker1.Text olarak karşılaştırınca oluyor :) Bu kadar kolay bir çözüm aklıma daha önce gelmediği için utanıyorum :/

    paristanbulima paristanbulima (228)