c sürücüsü dolu olması gerekenden fazla

Merhaba, C sürücüsünün içindeki dosyaları seçip sağ tıklayıp boyutuna baktığımda 66,2 Gb görünüyor ama bilgisayarımda C ye sağ tıkladığımda 90 gb görünüyor. Aradaki bu 25 gb lık fark nedir? Cevaplandırırsanız sevinirim, teşekkürler.

grafiker60 grafiker60 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Gizli dosyalar olabilirmi? Gizli dosyaları görünür hale getirip bakabilirmisin?!

    Bazan virüsler bazı alakasız dosyaları çoğaltarak (kopyalayıp) gizli dosyalara dönüştürebiliyor.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Sistem geri yükleme dosyalarından kaynaklanıyor olabilir. Kontrol et geri yükleme noktalarını sil.

      yusufbozar yusufbozar (348)
      9 yıl önce cevaplandı

        BU SORUNUN ÇÖZÜMLERİ ;

        1)    Bilgiayarım > C Disk > Windows > Temp      Bu Temp dosyasının içindeki herşeyi temizeyiniz

        2)    Bilgisayarım > C Disk > Windows > Prefetch    Bu Prefetch Dosyasının içindeki herşeyi temizleyiniz

        BENİMDE BU HATA İLE KARŞI KARŞIYA KALDIĞIM ZAMANDA BENİM SORUNUMA ÇÖZÜM OLAN PROGRAM  İSE AŞAĞIDA İNDİRME LİNKİ İLE VERİLMİŞTİR

        Program Adı : Purera

        İndirme Linki : http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/purera,1.html

        Linke tıkladığınız vakitte indirme otomatik olarak başlayacakatır

        Programın Kullanımı : İndirme tamamlandığında Winrara giriniz ve Purera.exe programını çalıştırınız. Program çalıştığında karşınıza 3 tane seçenek gelecektir. bunlardan Next yazanına tıklayınız ve oradaki 'Check All ve Create Log' yazan kısımları işaretleyerek Clean butonuna basınız ve tarama başlayacaktır...

        SORUNUNUZUN ÇÖZÜLMESİNİ UMUYORUM...

        immortalturk immortalturk (1)