C: Sürücüsünde kendiliğinden oluşan bu klasörler ne anlama geliyor? found.000...found.001

Daha önce yoktu. Bunlar sisteme ait gerekli klasörler mi, silmek-okumak için de izin vermiyor.
1000 tane olması da canımı sıkıyor açıkcası.silmenin bir yolu var mıdır?

Klasörlerin Oluşturulma tarihine baktığımda en son Windows Update'nin ekran kartımı güncellediği tarihe denk geliyor.

muvel muvel (332)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    found.001 gibi klasörler kurtarılmış disk alanlarını ifade eder. Windows diskinde disk taraması yapmışsa (chkdsk) disk taraması bozuk, kayıp alanları bulur ve bunu dosya olarak diske kaydeder. Bu alanlar genelde işe yaramaz ve silinmesinde bir sorun olmayan alanlardır.

    Bu klasörlerini silebilmek için Administrator yani Yönetici olmak gerekir.  Bu klasörler sürekli oluşuyorsa diskinde sorunlar başlıyor demektir. Bilgisayarını yönetici olarak aç ve bu klasörleri sil. Bir kaç ay sonra tekrar kontrol et bu klasörler geri gelmiş mi diye. Eğer geri geliyorsa diskinde bad sector oluşma ihtimali var.

    murat murat (12492)