C sürücüsünde oluşan geçici dosyalar

merhabalar.. C sürücümde bir sürü kendiliğinden dosya ve not defterleri oluşmuş durumda... bunları silsem herhangi bir sorun teşkil eder mi ? dosyalardan bazıları : eula not defterleri,  CV_RED windows installer paketi ve 5b0c770478a7df..... gibi rakam ve harflerden oluşan dosyalar.

ttolgaer ttolgaer (8)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunların çoğu Windows güncellemesi veya program kurulumunda sonra ortaya çıkan dosyalar. Tamamını silebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz.

    Adları {02a877fe-5dac-4ac0-b869-4b9da00f651c} gibi klasörler, C:\Users\[KullanıcıAdınız]\AppData\Local\Temp klasöründe olan dosyalar, uzantısı .log, .tmp olan dosyalar olan dosyalar, C:\Windows\Temp içerisinde bulunan dosyalar geçici dosyalardır ve silmenizde bir sakınca yoktur.

    Windows işletim sistemi kurulumlar ve güncellemeler sırasında geçici klasörlere dosya kopyalar ve sonra silmez. Bahsettiğim dosyalar geçici ve log yani kayıt dosyalarıdır.

    C sürücüsünde olanlar da geçici dosyalardır. Silebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)