C# ta Json parse işlemi nasıl gerçekleştirilir?

C# console uygulamasında string değerde bulunan veriyi json ile nasıl parse edebilirim?

elessar elessar (65)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    C# Json işlemleri için Newtonsoft.Json kütüphanesini kullanabilirsiniz.

    Konsol uygulamanıza Nuget ile yükleyebilirsiniz.

    Konsol uygulamanızda References sağ tuşla tıklayın.

    Manage Nuget Packages seçin. Online seçiliyken Json yazın ve aratın Json.Net'i projenize ilave edin.

    Aşağıda string Json datayı nasıl Deserialize edebilirsiniz bir örnek bulacaksınız

    using System;
    using Newtonsoft.Json;

    namespace ConsoleApplication1
    {
        class Program
        {
            static void Main(string[] args)
            {

               string data = "{\"id\": \"100\", \"ad\": \"Alattin\", \"soyad\": \"Çakır\"}";
               Kisi k = JsonConvert.DeserializeObject<Kisi>(data);
               Console.Write(k.ad);
               Console.ReadLine();

            }

        public class Kisi
        {
            public int id { get; set; }
            public string ad { get; set; }
            public string soyad { get; set; }

        }

    alattin alattin (16984)