c# tarih zaman fonksiyonları

iyi günler c# windows form da textbox a girilen tarihe 30 iş günü ekletip label e yazdırlamadım yardım edebilirmisiniz

kullanici934523 kullanici934523 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    int gun = +30 * Int32.Parse(Textbox1.Text);
    string labelTarih = Label1.Text;
    var tarih = DateTime.Parse(labelTarih).AddDays(gun);
    Label2.Text = tarih.ToShortDateString();

    Yukarıda ki gibi texbox'da yazan tarihi 30 gün sonrasını label'a yazdırabilirsin. Ama 30 İŞ GÜNÜ dersen tüm yılın iş günlerinin harici olanları teker teker tanımlaman gerekecek ve bu da çok uzun iş (Haftasonları,Bayramları,Yılbaşını..vb)

    notify notify (538)