C:\Users\Exper\AppData\Local\Temp içindeki dosyaları silme

merhaba soru başlığında belirttiğim gibi C:\Users\Exper\AppData\Local\Temp içndeki dosyaları silersem sisteme zararı olurmu bir sürü dosya var @temmuz bey

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır, hiçbir zararı olmaz. Onlar geçici dosyalardır, kullanılırlar ve işleri biter. İşleri henüz (o an için) bitmeyenleri zaten silemezsin. Onları silmeye kalktığın zaman "bu dosyalar kullanımda olduğundan silinemiyor" benzeri bir mesaj çıkar. O halde bu kullanımda olan dosyaları atlarsın, diğerlerini silersin. Onları daha sonra silebilirsin (PC yeniden başlatıldığında mesela).

    Ayrıca bu geçici dosyaları sen silmesen dahi kullanımları son bulduktan bir süre sonra sistem kendiside silecektir. İstersen sistemin kendiliğinden silmesini beklersin, istersen kendiliğinden/otomatik silinmeyi hiç beklemeden manuel olarak silersin.

    temmuz temmuz (12505)