c# uygulama kapatılmıyor.

OleDbConnection conn;
string connectionString = "Provider=Microsoft.ACE.Oledb.12.0; Data Source=xx.accdb";

public void connect()
{
  conn = new OleDbConnection(connectionString);
  try
  {
    this.conn.Open();
  }
  catch(Exception)
  {
    MessageBox.Show("Veritabanına bağlanılmadı.");
    Aplication.Exit();
  }

Yukarıdaki kodlarda yanlış bi veritabanı nı girdiğimde catch kısmız hatayı yakalıyor ama uygulamayı kapatmıyor. basit bi hata ama çözemedim.

regex regex (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazım hatan var:

     Aplication.Exit();

    değil;

     Application.Exit();

    olacak.

    Ek olarak bu sistem kaynaklarını kullanan nesneler kullanacağın zaman using ifadesi ile kullan.  Örneğin:

     using ( var conn = new OleDbConnection(connectionString))
                {
                    conn.Open();
                }

    Bu otomatik olarak OleDbConnection nesnesinin kullandığı kaynakların boşaltılmasını sağlar.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • kodu elle yazdım o yüzden programda yazım yanlışı yok sadece buraya yazarken yanlış yazmışım ama genede kapatmıyor. regex 4 yıl önce
    • @regex kodunu Windows 10 üzerinde test ettim, kapanmamak gibi bir sorun göremedim alattin 4 yıl önce