C# "ve" && "veya"|| işareti nasıl yapılır?

Merhaba,

C#'da şu kodu stringe çevirerek denedim yine olmadı hatayı araştırdım ingilizce bilmediğim için yine yapamadım(çeviriler ne kadar doğru çevirildiği malum) Burada amacım; 30.04.2016 veya 29.04.2016 ikisinden biri olunca if else komutları çalışacak sorun burada nedir?

            if (textBox4.Text == "29.04.2016" || "30.04.2016")

                MessageBox.Show("Başarılı!");

            else

                MessageBox.Show("Başarısız!");

notify notify (538)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    C# da or yani veya operatörünü şu şekilde kullanabilirsin:

    if (textBox4.Text == "29.04.2016" || textBox4.Text == "30.04.2016")

                    MessageBox.Show("Başarılı!");

                else

                    MessageBox.Show("Başarısız!");

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      if (textBox4.Text == "29.04.2016" || textBox4.Text ==  "30.04.2016")
      {
             MessageBox.Show("Başarılı!");
      }
      else
      {
            MessageBox.Show("Başarısız!");
      }

      C# da if operatorü ile çalışırken her bir koşul için ayrı ayrı sorgulama yapılmak zorundadır.

      enoua enoua (108)