c#veri tabanından istenen veriyi keserek çekme sorunu

string olarak dbde tuttugum degerin içinden a href tagındaki linki nasıl  alablirim bi fikiri olan varmı akradaşlar

Örnek :

    <tr>
            <td><a href="www.deneme.com/deneme/deneme.html">deneme buton</a></td>
        </tr>

bu dbdeki kayıt diyelim bundan sadece a href tagındaki linki almaktan bahsediyorum yani ;

www.deneme.com/deneme/deneme.html

yardımlarınızı bekliyorum

ozcankarakus ozcankarakus (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    using System.Text.RegularExpressions;

     void linkParser()
            {
                var linkParser = new Regex(@"<a [^>]*href=(?:'(?<href>.*?)')|(?:""(?<href>.*?)"")", RegexOptions.Compiled | RegexOptions.IgnoreCase);
                var htmlString = @"<tr><td><a href=""www.deneme.com/deneme/deneme.html"">deneme buton</a></td></tr>";
                foreach (Match m in linkParser.Matches(htmlString))
                    MessageBox.Show(m.Value);
            }

    Regex ile yapabilirsin. Yukarıda bir örneği var. HTML içindeki tüm linkleri mesaj kutusu ile ekrana getirecek. Sen kendi senaryona uygularsın.

    alattin alattin (16999)