C# Web Service localhost yerine ip kullanamama sorunu

Merhaba, C# 'da Web Service yazdık; Bu Web service şu işlemi yapacak;
Mobil uygulama bu web service'i kullanarak, ilgili veritabanı işlemleri yapacak. Web Service'ı belirli parametreler ile şu anda localhost üzerinden çalışıyor. Ancak ben bunu ip kullanarak yapmak istiyorum.
Mesela tarayıcının arama çubuğuna 192.168.2.1/yazlab/HomeService.aspx yazarak çalışmasını istiyorum.
Öncelikli hedefim bunu sağlamak. Şu anda kendi bilgisayarımda ip ile bağlanabiliyorum(Ancak gene problemli olduğunu düşünüyorum). Ama aynı ağdaki farklı bir bilgisayar benim ip'im ile bağlanamıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

resobyte resobyte (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    WampServer'da kendi bilgisayarınızı sunucuya çevirmeyi denediniz mi? Fakat bunu yapsanız bile bilgisyarınız 7/24 açık kalması gerekicek ve bilgisayarınız + internet hızınız çok yüksek olması gerekiyor. Bunun yerine sunucu kiralamayı deneyin bence.

    notify notify (538)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Visual Studio WampServer'a gerek duymuyor. Malesef ufak ve kendi denemem proje olduğu için sunucu kiralamak bana maliyetli. Teşekkür ederim resobyte 6 yıl önce