c# WebBrowser elementin xpath ini nasıl alırım?

Merhaba,

c# webbrowser'da tıklanan sayafadaki herhangi bir nesnenin (input ,div vs) xpath bilgisini almak istiyorum. Yardımcı olurmusunuz. Kolay Gelsin

emkoroglu emkoroglu (327)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

        private void wbrowser_DocumentCompleted(Object sender, WebBrowserDocumentCompletedEventArgs e)
            {
                this.wbrowser.Document.Body.MouseDown += new HtmlElementEventHandler(Body_MouseDown);
            }
        void Body_MouseDown(Object sender, HtmlElementEventArgs e)

            {
                switch (e.MouseButtonsPressed)
                {
                    case MouseButtons.Right:
                      HtmlElement   element = this.wbrowser.Document.GetElementFromPoint(e.ClientMousePosition);

                    var savedId = element.Id;
                    var uniqueId = Guid.NewGuid().ToString();
                    element.Id = uniqueId;
                    var doc = new HtmlAgilityPack.HtmlDocument();
                    doc.LoadHtml(element.Document.GetElementsByTagName("html")[0].OuterHtml);
                    element.Id = savedId;

                    var node = doc.GetElementbyId(uniqueId);
                    var xpath = node.XPath;
                    this.Text = xpath;

                     break;

                }

    emkoroglu emkoroglu (327)