Windows klasörünün boyutu neden 30 GB?

Windows 10 kullanıcısıyım. Dün Photoshop ve Lightroom yüklerken C sürücümde sadece Windows klasörü ve ıvır zıvırlar olmasına karşın SSD'min neredeyse dolduğunu gördüm. Fortnite'ı başka bir diske taşıdım ve sildim (20 GB küsür) ama hala doluydu. Üstünede geri doldu sanırım. Neden oldu ben de anlamadım.

Önce Windows BT'yi silmeye çalışıp başarılı olamayışımın ardından (bu durumu ayrı bir başlıkta yazmıştım) size bu soruyu yöneltiyorum. Bu Windows klasörü neden 30 GB? Ayrıca neden Windows BT'nin içindeki Windows klasörü 16 GB iken, kullanılan Windows klasörü 30 GB? Bu kadar olmaması gerekiyor diye biliyorum, nasıl normal haline getirebilirim?

domates domates (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hiçbir anormallik yok, anladığım kadarıyla sen fazla pimpiriklisin. Windows klasörü olması gerektiği gibi. Düzeltilmesi gereken herhangi bir durum gözükmüyor. Disk Temizleme aracını çalıştırmanı tavsiye ederim. Varsa gereksiz yer kaplayan dosya zaten temizleyecektir.

    Bilgisayarının arama bölümüne cleanmgr yazıp C sürücüsünü seçerek Disk Temizleme'yi çalıştırabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler domates 5 yıl önce

    Senin işine yarayacak bir link paylaşayım. Sanırım yeterli disk alanın yok ve bu sana sorun yaratıyor.

    SSD sabitdiskte sürekli diskteki boş alan azalıyor

    Bu kinkte anlatılanlara bak. İşine çok yarayacak.

    murat murat (12492)