Caddy'deki HDD'ye ulaşamama sorunu

Merhaba herkese,

Asus N56-VZ model laptop'umun harddiskini SSD ile değiştirdim ve içinden çıkan harddiski kullanabilmek için caddy aldım. gerekli işlemleri yaptım ve şu an SSD aktif bir halde fakat eski harddiskim aktif değil.

Caddy'm bilgisayara takılı üzerinde mavi renkli bir ışık var ama bilgisayarımdan eski harddiske ulaşamıyorum ve bios'ta (çok bilmiyorum ama internetten bakarak yaptığım kadarıyla) boot options'ta falan hiç bir yerde göremiyorum.

Sata portum arızalı değil çünkü DVD-ROM'u takıp çalıştırabildim. Herhangi bir önerisi olan var mıdır? varsa önerisi nedir :) ?

Teşekkürler şimdiden

eyupm eyupm (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DVD-ROM'u çıkartarak o yuva ve bağlantıdan takıpta denedinmi? Denemediysen birde öyle dene istersen. Ama emin değilim ve bunun için ayrı bir aparat gerekirmi bilemiyorum.

    temmuz temmuz (12505)