Calibre programının son sürümünü w7de çalıştırmak yada başka bir anlık pdf çeviri programı önerisi

Calibre programı ile İngilizce bir pdf açıp bir kelimenin üstüne tıklayınca yanında çevirisi gözüküyor. Fakat bu özellik w7 uyumlu eski sürümlerde yok.

misty misty (556)
2 yıl önce sordu

  • İngilizce metni çevirisiyle birlikte görüntülemenin kolay bir yolu yok mu? misty 2 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Calibre programı için değil ama anlık çeviri yapmak için kendim kafa patlatıp başka bir çözüm buldum.

TransOver adlı Google Chrome eklentisi sayesinde Chrome'da İngilizce içerikli bir siteye girildiğinde bir kelimeyi, cümleyi ya da paragrafı farenizle seçip bırakınca fare imleci hala cümlenin üzerindeyse çevirisi anında yazının üzerinde gözüküyor.

Bunu biliyordum ama bu sefer de sorun şuydu: eklenti web sitelerinde çalışıyor ama pdf'e sağ tıklayıp Chrome ile açınca pdf üzerinde çalışmıyor. Google Dökümanlar üzerinde de çalışmıyor.

Ben de bir sürü şey denedim, pdfi blogger tabanlı bloguma embed kodlarıyla eklemek, pdfi html sayfasına dönüştürmek vb. ama hiçbiri olmadı. yine transover çalışmadı ve pdften bloga direkt kopyalayınca biçimlendirmeler resimler kayboldu vesaire gibi sorunlar.

Sonra pdfi drive klasörüme ekledim. Sağ tıkladım. Brilikte aç'a bastım. DocHub'ı seçtim. Eklenti pdf üzerinde çalıştı. Bu kadar basitmiş yani :)

misty misty (556)