Çalınan e-posta adresi nasıl geri alınır?

Steam için açtığım eposta adresi çalındı. Steam hesap kurulurken kullanılan ilk eposta adresine önem veriyor.  Steam hesabım çalınmadı ama ilk eposta adresi çalındı. Hesabı parola mı unuttum diyerek  kurtarma işlemleleri yapıyorum benden gönderdiğim eposta adreslerini ve konularını istiyor. Oyun hesabı olarak açtığım için mail de göndermedim. Hesabımı kurtarmak için Tc kimlik fotosunu atabileceğim kurtarma adresi varmı. Yada nasıl kurtarabilirim.

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eposta adresinin uzantısı, alan adı nedir? Yani e-posta adresini nereden aldın? Gmail, Hotmail, Yandex gibi ücretsiz bir email adresi mi?

    Bu tür email adresleri için çalınma durumunda kurtarma rutinleri var. Örneğin cep telefonunu daha önceden girdiyseniz SMS ile geri almanız için, parolayı değiştirmeniz için kod yollarlar.  Mail adresinin @... den sonraki kısmını yazarsan daha iyi olur ve seni yönlendirebiliriz.

    Ama kimliğininizin fotokopisini yollayın size hesabınızı geri verelim gibi bir rutin yok.

    Çalınan Outlook.com hesabını kurtarmak için şu yolu deneyebilirsin:

    1. https://account.live.com/ResetPassword.aspx adresine gir.
    2. Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum seç
    3. Email adresini gir de ekranda gördüğün güvenlik kodunu gir.
    4. Daha sonra senden bir başka email adresi isteyecek oraya bir adres gir.
    5. Bu adrese dogrulama kodu yollanacak.
    6. O kodu ekrandaki forma gir.
    7. Son olarak senden bilgilerinin istendiği, parola hatırlatma sorunun olduğu bir form gelecek. Bu formu doğru şekilde doldur.
    hakan hakan (15394)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @outlook.com hesap adresi ismim oldugu için kimlikle alabilirim diye düşündüm :( @hakan oguzhan34 6 yıl önce
    • @oguzhan34 yapabileceğin şeyi yazdım. Bilgileri hatırlıyorsan formu doldur. hakan 6 yıl önce
    • @hakan en son gönderdiğim mail hesaplarını ve konularını istiyor. Dediğim gibi hesap sadece oyun için oldugu için bişey göndermedim. Dolayısıyla sahipliği doğrulayamadık mesajı geliyor. oguzhan34 6 yıl önce
    • @oguzhan34 o zaman geri alman mümkün değil gibi görünüyor. hakan 6 yıl önce