Çalınan laptoptan bilgi kurtarmak mümkün mü?

leptopum çalındı ve daha sonra çalınan leptopumun ayınısını aldım çalınan leptopumdaki fotoğrafları kurtarma şansım var mı?.yeni leptopumda  eski mail ve şifremler giriş yaptım bazı yaptığım sunumlar duruyo ama resimlerim falan yok bi çözüm var mı bununla ilgili

sinemucarr3 sinemucarr3 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle Geçmiş Olsun

    Maalesef resimleri vs. kurtarma şansın yok diye biliyorum fakat MAC ise çalınan bilgisayarın ,o bilgisayarı bulmanın bir yolu var yani o bilgisayar nerede hangi adreste onu bula bilirsin.

    MAC Adresi ile çalınan laptop bulunabilir mi? IP adresinden MAC adresi bulunabilir mi?

    Ek olarak: Bilgisayarındaki resimleri ve mailleri bir şeyde yedeklemiş miydin yani ek bir programda yedeklemişmiydin

    Örnek olarak: Onedrive gibi bir programda

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Eğer fotoğrafları belgeleri Google Drive ya da One Drive gibi bir hizmette saklıyorsanız geri alabilirsiniz.

      Ama bunun dışında örneğin "Belgelerim" klasörü gibi yerel bir klasörde saklıyorsanız bu dosyaları alamazsınız.

      Mail adreslerinizdeki bilgilere erişebilirsiniz Mail gibi bilgiler uzak sunucuda tutulur. Kendi bilgisayarınızda değil. Bu sebepten herhangi bir bilgisayardan o bilgilere erişebilirsiniz. Aynı model bilgisayar vs olması gerekmez. Maillere telefondan dahi ulaşabilirsiniz.

      Aynı model laptop alın vs gibi bir öneriyi size birisi yaptıysa çok yanlış bilgi vermiş. Modelin markanın aynı olması ile bilgisayardaki bilgilerin hiç bir alakası yok.

      murat murat (12492)