Çalışmayı Durdurdu Hatası Yardım Lütfen.

Windows 8 Single Language kullanıyorum, bilgisayarımda farklı oyunlar oynadım sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordum, sonra farkında olmadığım bir şey yüzünden oyunu açtığım zaman ''ÇALIŞMAYI DURDURDU '' hatası alıyorum . İnternette çeşitli çözümler denedim ama fayda etmedi denedğim şeyler;

- Veri yürütme engellemesinden oyunu seçiyorum ama ''bu program veri yürütme koruması dep etkin olarak çalıştırılmalıdır'' diyordu

- Komut isteminden bcdidit.exe /set {current} nx AlwaysOff yaptım işlemi yapamazsınız dedi bende BİOS'tan kapattım sonra tekrar denedim işlem başarıyla gerçekleşti dedi ama oyunu açtığımda hala hata veriyor..

-Sanırım bir cevap gelmeyecek, bende bütün sisteme format atıcam o zaman çözülebilir diye düşünüyorum

- Veri yürütme engellemeside komple silik bir şekil almış kapalı durumda

bymecul bymecul (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Keşke zamanında burada olsaydım. Hala bir şey yapamadıysan ve anlatma şansım varsa bana kulak ver. Uygulamanın üstüne çift tıkla ve özelliklere gel. Orada Uyumluluk seçeneğine gel ve bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu seçeneğini aktif hale getir. Altındaki model yazan yerde Windows 98 ve Windows 95 dışında tüm seçenekleri dene. Büyük bi ihtimalle çalışır ancak çalışmaz ise oyun da korsan ise cracker grupların yaptığı güncellemeleri yükle. Bundan sonra çalışır. Ancak çalışmaz ise yapabileceğim birşey yok :)

    smilerist smilerist (3)