call of duty 2 çalışmayı durdurdu

-3

merhaba call of duty 2 yi açtığımda çalışmayı durdurdu hatası alıyorum birçok kişi kayıt aygıtlarından düzeliyor diyor ama bende düzelmedi işletim sistemim windows 7 varsa bilen arkadaş cevap yazsın 2 yerden indirmeme rağmen halen aynı hatayı veriyor.

ilk önce directx hatası vermişti düzelttim şimdi ise çalışmayı durdurdu diyor

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

  • arkadaşlar oyunu açtımda sistemimin kaldırmasına rağmen kasıyor 8 gb ram 2 gb ekran kartım var bilgisayar daha yeni formattan çıktı ama kasıyor ardavarol 6 yıl önce
  • Seni daha önce ikaz etmiştim ama "bilen arkadaş cevap yazsın" ifadesi ile yine aynı şeyi yaptın. Bilenlerin cevap yazması hususunda ayrıca bir istekte bulunmanın gereği olmadığı gibi böyle bir istekte bulunmak site kurallarınada ters demiştik. Ama görülüyorki unutulmuş. Zaten “yazsın” veya buna benzer emir kipinde kelimeler kullanmak hem çok ayıp hemde yine site kurallarına uymaz. Bilerek bu şekilde ifadelerde bulunduğunu düşünmüyorum ama maalesef vardığı noktalar budur. Birde call of duty 2 oyununda karşılaştığın problemlerle alakalı olarak iki defa üst üste konu açmışsın. Buda yanlış ve site kurallarına terstir (Açılan konu muhtevasında "Düzenle" düğmesi kullanılarak değişiklikler ve eklemeler yapılabilmektedir.). Bunlar öğrenilmeli, gereken dikkat ve hassasiyetler gösterilmelidir. temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz hocam söylediklerinize tamamen katılıyorum. Bence @ardavarol bu konuda gerekli hassasiyeti ve sorumluluklarını yerine getirecektir. Eğer getirmediği takdirde kurallara göre cezai işleme tabii tutulabilir. Sevgilerimle... notify 6 yıl önce
  • Tecrübesizlik diye düşünüyorum, herhalde hatalarını düzeltecektir. Teşekkürler @notify , bilmukabele.. temmuz 6 yıl önce
  • galiba yanlış anlaşıldı 2 tane aynı konuyu açmadım birisi donma ile alakalı diğeri ise çalışmayı durdurdu ardavarol 6 yıl önce
  • zaten çalışmayı durdurdu hatasını daha sonradan çözdüğüm ve kasmaya başladığı için konuyu tekrardan açmaya karar verdim ardavarol 6 yıl önce
  • bu arada yazım yanlışı yapmışıyım yazabilirmi yazacaktım bende emir vermeyi fazla sevmem ardavarol 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sistem özelikleriniz  gayet güzel microsoft Windows 7 desteğini yavaş yavaş çekiyor işletim sistemi güncel olamadığındanda olabilir bu hatalar  tavsiyem Windows 10 kurulum yapın gayet memnun kalacaksınız mevcut anahtarınızı yine aynı kalır Dosyalarınızı c sürücü dışında bir sürücüde toplayın win 10 iso dosyası olarak indirin ekrandan format atın win 10 iso dosyasını açın setup.exe dosyasına çif tıkltın kurulum başlar format nasıl atlır detaylı

candan candan (4301)
6 yıl önce cevaplandı

  • oyun açıldı fakat şimdi oynanamayacak bir halde kasıyor ardavarol 6 yıl önce
  • siz dediğimi yapın memnun kalacaksınız candan 6 yıl önce
  • belki kalabilirim ama daha yeni format attırdım ve bu konularda daha yeniyim konu linkini atarmısınız format atmayı deneyeceyim yani windows 8 10 kurmayı falan ardavarol 6 yıl önce
  • format nasıl atlır detaylı cevap candan 6 yıl önce

Onboard ekran kartları oyunlar için çok kullanılabilen kartlar değildir. Bu kartlar - basit ve belki bazı orta vasıflı oyunları oynatabilmekle birlikte- esasen genel maksatlar için kullanılabilir grafik kartlarıdır (Hafıza değerlerinin nispepen yüksek olmalarıda bu sonuçları çok değiştirmez). Oyunlar için geçerli ve kullanılabilir kartlar esas olarak "harici" olarakta ifade edilen PCI Express ekran kartlarıdır. Bunlar donanım olarak (fiziksel) ekran kartlarıdır ve anakart üzerinde PCI Express slotlara takılarak kullanılırlar (Onboard kartlar ise harici donanımlar olmayıp anakart üzerinde tümleşik olarak bulunurlar). Harici ekran kartlarıda çeşiti kalite ve performanslarda olurlar. Piyasada değişik markalarda alt, orta ve üst seviye PCI Express harici ekran kartları bulunur.

Bir önemli hususta oyunlarda oynanabilirlik ve performansla alakalı olarak sadece ekran kartları değil ayrıca sistem fiziksel hafızası (RAM) değerleri ile işlemcilerin güç özellikleri ve kaliteleride rol oynamaktadırlar. Bir başka ifadeyle sistemde yüksek performanslı bir ekran kartı bulunsada eğer sistem hafızası (RAM kapasitesi) ile işlemci gücü yetersiz olursa yine oyunlar oynanamaz veya arzulanan performans ile oynanamaz.

Yada bunun tam tersine sistemde RAM kapasitesi yüksek, işlemci güçlü ama bu defa ekran kartı yetersiz (mesela onboard) olursa yine ortaya oyun oynanabilirlik (oyunların açılmaması, çeşitli hata mesajlarının alınması yada düşük performans) problemleri sonuçları ortaya çıkar.

Senin verdiğin sistem donanım bigileri ile diğer özellikler üstteki verdiğim örneklerden ikincisine uyuyor. Yani sistem hazısası ve işlemci gücü, orta vasıflı oyunların oynanabilmesi için müsait ama ekran kartın müsait değil. Yaşadığın problem bundan kaynaklıdır.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • call of duty 2 2005 model bir oyundur ben bu oyunu 128 mb ekran kartı ile kasmadan açarken 2 gb ekran kartı ile nasıl kasarak oynuyorum onu anlamış değilim ardavarol 6 yıl önce