Callisto mining nasıl yapılır? CLO mining nasıl yapılır?

Callisto mining nasıl yapılır?

CLO mining nasıl yapılır?

CLO madenciliğinde ne kadar kazanırım?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Callisto mining nasıl yapılır?

    Öncelikle bir CLO/Callisto cüzdanına ihtiyacınız var. Herkesin bildiği Binance kripto borsasında maalesef CLO bulunmamakta. Bu yüzden ben BitFinex kullanarak bir cüzdan oluşturdum. Buradan BitFinex'e kayıt olabilirsiniz. BitFinex kullanmak istemiyorsanız içinde CLO coin bulunan herhangi bir borsayı kullanabilirsiniz. Ayrıca DAG boyutu 3.05 GB. Yani 4 GB altı bir kartınız varsa ETH yerine bu coini kazabilirsiniz.

    BitFinex üzerinden göstereceğim. Eğer başka borsa kullanıyorsanız mantık aynı. Depozit kısmına girip coininizi seçtikten sonra oradaki adresi kopyalayacaksınız.

    Mining yazılımını indirelim. Ben T-Rex kullanacağım. Nvidia kullanıyorsanız T-Rex, Phoenix öneririm. AMD için ise lolminer, GMiner öneririm. Tabii bu demek değilki AMD'de Phoenix kullanamazsınız, deneyin derim. Anti-virüs'ü kapatmayı unutmayın.

    Yazılımı indirip klasöre çıkarttıktan sonra clo-pool.bat adlı dosyaya sağ tıklayıp düzenle seçeneğine tıklıyoruz.

    2Miners kullanacağım bu anlatımda. Yukarıdaki bat adresi şu şekilde;

    @echo off
    :start
    t-rex -a ethash -o stratum+tcp://clo.2miners.com:3030 -u CüzdanAdresiniz.KullaniciAdi -p x
    goto start
    pause

    Ayarlarınızı yaptıktan sonra kaydedip çıkın ve bat dosyasını çalıştırın.

    Herhangi bir hata yazmıyorsa bu şekildeyse artık havuza bağlandınız demektir. Cüzdan adresinizi de aşağıdaki adrese yazarsaınz ne kadarlık kazım yaptığını vs görebilirsiniz.

    • https://2miners.com/tr/clo-mining-pool

    Buraya Callisto cüzdan adresinizi yazacaksınız.

    • CLO madenciliğinde ne kadar kazanırım?

    Minerstat sitesinden ne kadar verdiğini görebilirsiniz.

    30 MH/s (1660Super-RX580~) yaklaşık ayda 3570 CLO veriyor. Şu an bu coin değeri düştüğü için 16 dolar veriyor. Eğer CLO'nun değeri 1 dolar olursa 3570 dolarınız olmuş olacak :)

    hydra hydra (3800)