Can't read file header, unknown file format, empty/damaged file or file not found hatası

merhaba eski bi harddiskimde bulunan resimleri hiç bir programla vs açamadım dosyayı açmak istediğimde dosya biçimi desteklenmiyor hatası veriyor.

irfanview ile resimleri açmaya çalıştığımda ise

" Can't read file header !"

"unknown file format, empty/damaged file or file not found ! "

hatası vermekte. Resimlerimi nasıl kurtarabilirim.

kullanici936430 kullanici936430 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bozuk jpg dosyalarını onarmak için programlar var. Eğer sadece başlık kısmı bozuksa bu dosyalar kurtarılabilir. Ücretsiz jpg onarma programı aradım ama neredeyse tamamı ücretli olmuş.

    Önce istersen Picture Doctor uygulamasını dene: Picture Doctor 2.0 buradan indirebilirsin:
    https://picture-doctor.tr.uptodown.com/windows/download/57288 (sayfadaki Yeşil indir botunu ile indirebilirsin.)

    VG-JPEG vardı benim bi zamanlar kullandığı ücretsizdi: https://www.jpeg-repair.org/VG-JPEG-Repair.zip bunu da deneyebilirsin.

    Ücretli olanlardan Stellar Phoenix JPEG Repair var. Bu da çok başarılı bir programdır. Dene baklım hangisi işe yarayacak.

    murat murat (12492)