Canadaalltax Nedir? Canadaalltax nasıl kaldırılır?

Google Chrome veya Firefox ile herhangi bir site içindeki linki tıkladığınızda karşınıza tıkladığınız link ile hiç alakası olmayan http://canadaalltax.com/ sitesi üzerinden bahis sitesi reklamı geliyorsa bilgisayarınıza potansiyel istenmeyen bir yazılım yüklenmiş demektir.

canadaalltax.com üzerinden açılan siteler Special başlığı ile görüntülenir. Bu reklamlar potansiyel istenmeyen yazılımın geliştiricisine para kazandıran reklamlardır.

YouWin, HepsiBahis, Canli bahis gibi sitelerin reklamları açılabilir. canadaalltax.com adresi aslında sadece yönlendirme yapmak için kullanılan bir reklam sunucusudur.

Dikkat edildiğinde aslında canadaalltax.com adresinin reklam bilgilerini  r.searchfun.in adresinden alındığı görünür.

Aşağıda canadaalltax.com ve r.searchfun.in ile ilgili genel bilgi ve bu zararlı yazılım ile birlikte gelen eklentilerden nasıl kurtulursunuz resimli olarak anlatılmıştır. Aşağıda şu bilgileri bulacaksınız:

  1. r.searchfun.in kaldırma
  2. canadaalltax kaldırma
  3. Chrome ve Firefoxtan r.searchfun.in kaldırma ve canadaalltax kaldırma
  4. Bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarının kaldırılması
  5. Bilgisayarınızdaki virüslerin temizlenmesi

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    canadaalltax nedir?

    Eğer bilgisayarınıza bir reklam yazılımı yani adware bulaştıysa canadaalltax.com adlı site üzerinden bahis, kumar, alkol reklamlarına maruz kalabilirsiniz.

    canadaalltax.com sitesi bilgisayarınıza bulaştıysa bir linke tıkladığınızda karşınıza reklam içeren başka bir site gelir. Örneğin uzmanim.net'de geziniyorken uzmanim.net'içerisindeki bir linke tıkladığınızda karşınıza kumar, bahis siteleri reklamları geliyorsa bilgisayarınıza bir istenmeyen yazılım bulaşmış demektir.

    canadaalltax reklam bilgilerini r.searchfun.in adresinden alır. Her iki sunucuda yani canadaalltax.com ve r.searchfun.in reklam bilgilerini ve yönlendirmeleri yapan sunuculardır.

    canadaalltax virüs olmamakla beraber virüsler gibi istenmeyen bir yazılımın uzantısıdır. Virüslerin yaptığı gibi bilgisayarınız yavaşlayabilir ve performansı düşebilir. Bu sebepten canadaalltax bilgisayardan kaldırılmalıdır.

    Öncelikle yüklü programlardan ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırın:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • canadaalltax ile ilişkili programları bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin. canadaalltax ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      Dealply
      Dealply (removal only)
      Funmoods
      Funmoods Packages

    • Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

      funmoods nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Malwarebytes anti-malware ile temizleme işlemi bittiğinde bilgisayarınızı Adware  yani reklam yazılımlarınına karşı tarayın.

    AdwCleaner indir adresinden AdwCleaner indirebilirsiniz.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner indir  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    3. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    4. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    5. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda zararlı uzantıları silmelisiniz.

    Canadaalltax kaldırma: Chrome Eklentilerini Silme

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    Adcash nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin (varsa  Adcash, RelopiX, Youbar, IsoBuster Toolbar, Ask.ComAsk ToolbarlinkbuckseBrowserDefenderMysearchresults, aartemis​​, Nation zoom Yontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.
    Chrome  Adcash uzantılar kaldır

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazısının yanındaki aşağı ok butonunu tıklayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    Canadaalltax kaldırma: Firefox sıfırlama

    Adcash  nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Canadaalltax kaldırma işlemi bitecektir.

    hakan hakan (15424)