cannot be opened because its project type (.dbproj) is not supported by this version of the application hatası

Visual Studio 2015'te şöyle bir hata alıyorum: <PathToyourDBFile> cannot be opened because its project type (.dbproj) is not supported by this version of the application. To open it, please use a version that supports this type of project.

2 defa silip tekrar yükledim, sonuç hala aynı. Nasıl çözebilirim?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .dbproj uzantısı Visual Studio 2010'a ait bir veritabanı projesi uzantısı. Visual Studio 2015 .dbproj  proje türünü desteklemiyor. Bu sebepten açamıyorsun.  Programı kaldırıp yeniden yüklemen çözüm olmaz.

    Microsoft blogunda SQL Server Data Tools(SSDT) ile çevirme yapılabileceği yazıyor.   SSDT for Visual Studio 2015 (17.2 ) indir uygulamasını yükletikten sonra açmayı deneyebilir misin?

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • peki ne yapmam gerekiyo alattin abi ahmet5847 6 yıl önce
    • @ahmet5847 cevabıma ek yaptım dener misin? alattin 6 yıl önce
    • hocam bu seferede başka sorun veriyo 2010 indirsem ? fark olurmu zaten okuldada 2010 kullanıyoruz bide bu bilgi birikimi nerden geliyo abi :D ahmet5847 6 yıl önce
    • @ahmet5847 elbette visual studio 2010 tüm sorunlarını çözer. Uzun süredir yazılım sektöründeyim Ahmet alattin 6 yıl önce