Cannot convert lambda expression to type 'string' because it is not a delegate type

Entity Framework ile işlem yaparken Include içerisinde Lambda ifadesi kullandığımda, Örneğin aşağıdaki gibi bir ifadede

_db.Posts.Include(t=> t.User).OrderByDescending(p => p.Id)

Include ifadesinin sadece string alabileceğini söylüyor ve hata veriyor.

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Include içerisinde Lamda ifadesi kullanmak istiyorsanız  sınıfınıza using ifadesi ile Entity Framework namespace'ini eklemeyi unutmayın.

    using System.Data.Entity;

    Entity Framework içerisindeki Extension method sayesinde lamda ifadelerini Include içerisinde kullanabilirsiniz.

    Eğer benim gibi unutursanız ne oluyor diye bakınır durursunuz :-)

    alattin alattin (16999)