Caps Lock tuşu çalışmıyor sorunu

Bilgisayarmda Caps Lock tuşu çalışmıyor.  Daha öncd böyle bir sorun yoktu Şimdi Caps Lock tuşu çalışmıyor. Sorun ne olabilir? Klavyeden Caps Lock tuşuna basınca büyük yazamıyorum.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Caps Lock tuşu çalışmıyorsa bunun birden fazla sebebi olabilir.  Caps Lock çalışmıyorsa şunları kontrol et:

    1. Donanım arızası olabilir. Klavyen arızalanmış olabilir. Başka tuşlar normal çalışıyor mu kontrol et.
    2. Bazı markaların özel yazılımları oluyor. Laptop kullanıyorsan, mesela Lenovo kullanıyorsun diyelim, lenovo web sitesine git ve sürücüler bölümünden klavyeye ait olabilecek yazılımları indir  (keyboard driver gibi adlara sahip olur genelde)
    3. Windows güncellemesi yap.  Bazen özel donanımlar için gerekli sürücüler Windows Update üzerinden gelebiliyor.
    4. Google üzerinden  bilgisayarın / klavyenin markası caps problem gibi aramalar yap. O markaya özgü bir sorun var mı yok mu kontrol et.

    Bilgisayar ya da klavye markanı versen çok daha fazla yardımcı olabilirdim.

    murat murat (12492)